Stanford University Design School (d.school) tarafından düzenlenen “University Innovation Fellows” programını başarıyla tamamlayan 4 İTÜ öğrencisi (Başak Bozkır, Ömer Tarık İnce, Seren Sıla Uysal ve Nurefşan Cebeci) üniversitenin İnovasyon Elçi’si seçildi ve 24-27 Mart 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek olan global Silikon Vadisi Buluşması’na katılım hakkı kazandı…

Bu programda, dünyanın dört bir yanındaki üniversitelerin inovasyon elçileri, akranlarının girişimci bir zihniyet geliştirmesine, sorunları tanımlamasına ve değişimi öncüleyen adımlar atmalarına yardımcı olacak yeni fırsatlar yaratırlar. Program sonucunda ise 24-27 Mart 2023 tarihlerinde Silikon Vadisi’nde gerçekleşecek olan Meetup’a katılma hakkı kazandılar. 170’i aşkın üniversite arasından İTÜ’yü temsil edecek olmanın heyecanı ve mutluluğu içerisindeler. Eğitim ücretleri konusunda İTÜ Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi ve Organik Kimya tarafından destek aldılar.

Eğitim harcamaları odağında destek bulmuş olsalar da ulaşım ve konaklama masrafları konusunda 4 öğrenci büyük bir maddi yükün altında. Hedefleri California’daki toplantıya gidebilmek ve “University Innovation Fellow Meetup’ında üniversitelerini ve ülkemizi temsil edebilmek. Bu noktada ulaşım ve konaklama giderlerinde kendilerine destek sağlayabilecek paydaşlar aramaktalar.

Sizlerin de  desteğine ihtiyaçları var. Açtıkları yardım kampanyasından göndereceğiniz her destek onları bu buluşmaya bir adım daha yaklaştıracak. Yardım kampanyasının linkini aşağıda bulabilirsiniz. En ufak bir desteğiniz onları çok mutlu edecektir.

Yardım kampanyası linki:https://gofund.me/5f62c470

Program hakkında detaylı bilgi: https://dschool.stanford.edu/university-innovation/university-innovation-fellows

Advertisement